تاریخچه زعفران

زرق و برق، شادی و نشاط، برکت  رنگ و لعاب و سلانتی را از زعفران با کیفیت از خراسان ایران به سفره های جهانیان ارمغان می آورند. زعفران، این ادویه خوش طعم و خوش بوی ایرانی، کلاله خشک شده گلی است که با پیاز تکثیر میشود و در پاییز هر سال به گل مینشیند، این طلای سرخ کویر که محصول عمده مزارع استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است. سالیان سال است که گل سر سبد سرزمین ایران به شمار میرود. سفره های ایرانیان همیشه در تسخیر زعفران بوده است، عطر و رنگ پلو های زعفرانی، بوی خوش شعله زرد های نذری، قیمه و تهچین و ته دیگ زعفرانی اینها همه در گوشه ای از ذهن و خاطرات ما ایرانی ها جا گرفته است.

زعفران به عنوان ارزشمند ترین رستنی کائنات، ریشه در تاریخ ایران باستان دارد و به هزاران سال قبل از آن بر میگردد. دو گیاه ارزشمند در ایران وجود دارد که در واقع سرآمد سیاست گذاری ها و گیاهان ایران است : 1) زعفران 2) گل محمدی.

زعفران با کیفیت

زعفران با کیفیت و گل محمدی سالیان سال برای ایران بوده است و تمام دنیا زعفران را با ایران میشناسند. زعفران مبدا از کوه های زاگرس دارد و به صورت خود روی، در آن نواحی بنام جو قاسم شهرت دارد که رویش آن در فصل پاییز است. در زمینه ی تولید محصولاتی که به یک فرهنگ مربوط میشود، واردات و صادرات در تمام دنیا اهمیت زیادی دارد و زعفران همچون یک محصول تجملی جایگاه ویژه ای دارد. در اروپا و غرب مثل یک محصول خاص، هیجان انگیز و رویایی محسوب میشود. رنگ و لعاب چاشنی نهایی یک غذا محسوب میشود و حتی به مایعات، نوشیدنی ها، سس ها، غذا ها و … طعم و بافت خاصی میبخشد. ولی چیزی که مردم واقعا دوست دارند، جدا از طعم و رنگ آن وابستگی تاریخی آن، ایران باستان، جاده ابریشم و تصویر کاروان شتر هایی است که این ادویه عجیب را از شرق به غرب میبرد و مردم از این باور به شدت لذت میبرند و این موجب بدست آوردن جایگاه اقتصادی خوبی میشود چرا که زعفران با کیفیت با ارزش و کمیاب است و یک محصول درجه یک و تجملی است چنین شهرتی بدست آورده است.

پیاز زعفران را ایرانی ها به تمامی نقاط جهان برده اند، ایرانی هایی که زعفران با کیفیت را به کشور هایی مانند فرانسه ، اسپانیا، ایتالیا و انگلستان برده اند. در بعضی از مناطق اروپا هنوز هم کشتزار هایی از زعفران وجود دارد و آخرین بازمانده آن در اسپانیا است و حتی در انگلستان موزه ای به نام زعفران وجود دارد. اما زعفران در خاطره این سرزمین سابقه حضوری دیرینه سال تر دارد و از دربار هخامنشی آغاز میشود و در کتیبه مصرف زعفران دربار را یک کیلو گرم نوشته شده است. هخامنشی ها نان و خرواک های خود را با زعفران معطر میکردند. ساسانیان نامه های درباری خود را با گلاب و زعفران معطر میکردند. در دربار هخامنشی بیش از یک کیلوگرم زعفران در روز مصرف میشده است.

در شاهنامه حکیم توس از رستمی که بر افراسیاب پیروز شده است با زعفران و مشک و عنبر پذیرایی میکنند. گلشهر بانو هم برای ازدواج فرنگیز و سیاوش زعفران هدیه میبرد و اینها تمامی اهمیت زعفران با کیفیت را نشان میدهد.

خرید زعفران با کیفیت

مستنداتی در مورد صادرات زعفران از دوران ساسانیان که چهارصد و بیست و هفت سال حکومتشان طول کشید وجود دارد. درست وقتی برگ های درختان به رنگ زرد و نارنجی در می آید و به استقبال زعفران زمین را مفروش میکنند. ارغوانی های زیبای زعفران سر به بیرون می آورند و با زیبایی های گل زعفران زیبایی پاییز خراسان نیز به اوج میرسد. یک مزرعه زعفران با کیفیت ارزشی کمتر از یک فرش ابریشمی ندارد. زعفران با کیفیت زعفرانی است که خالص بوده و دارای رنگی و عطری بی نظیر باشد. خرید زعفران با کیفیت را با ما تجربه کنید.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *