زعفران

جابه جایی گل های زعفران باید به صورتی باشد که از صدمه مکانیکی و آلودگی های محیط مصون باشند به این منظور گیاه زعفران را در سبد های مخصوص این کار جمع آوری میکنند. برای نگهداری گل باید سعی شود تا محیط نگهداری گیاه زعفران سرد باشد، مناسب ترین درجه حرارت برای نگه داری گل زعفران بین یک تا چهار درجه سانتی گراد بوده و ضخامتی که گل روی هم انباشته باشد بسیار حائز اهمیت است. هرچه ضخامت بیشتر باشد به دلیل تنفس و تعرقی که گل زعفران انجام میدهد امکان و احتمال از بین رفتن و پوسیدگی زعفران است لذا بهترین در واقع عمق و ارتفاع گل ده سانتی متر است و تهویه در محیط نگهداری گل میتواند کمک خوبی به افزایش عمر نگهداری گل باشد. از کیسه کردن گیاه زعفران ارگانیک باید خودداری کرد و همچنین باید از انباشتگی بیش از حد و فشردگی گل زعفران جلوگیری شود.

گل زعفران

گل ها پس از جمع آوری در محل مخصوصی برای جدا کردن کلاله ها قرار میگیرند. هر چه عملیات جدا سازی کلاله ها سریع تر انجام شود در بهبود کیفیت محصول نهایی موثر تر است. باید محل جدا سازی تمیز و بهداشتی باشد و افراد نکات بهداشتی را رعایت کنند، جداسازی کلاله زعفران به صورت دستی و با نیروی انسانی انجام میشود. باید دقت کرد که در حین جداسازی آسیبی به کلاله وارد نشود. کلاله هایجدا شده به صورت کاملا آرام و با احتیاط در ظرفی با هم مخلوط میشوند تا رنگ موجود بر روی قسمت هایی که احتمالا کمرنگ تر است پراکنده شود و کاملا یک دست شود سپس کلاله زعفران را در سینی که به صورت قربال مانند است میریزند و به طور یکنواخت پخش میکنند تا در مرحله خشک کردن آماده شود.

کلاله ها باید بعد از این مرحله برای خشک شدن بلافاصله به اتاق مخصوص منتقل شوند. در صورتی که بعد از این مرحله بلافاصله امکان عمل خشک کردن نباشد باید کلاله زعفران را به درون یخچال و در دمای مناسب نگهداری کرد. نحوه خشک کردن زعفران ارگانیک تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت زعفران نهایی دارد و همچنین بر روی بازار پسندی زعفران، از روش های مختلفی میشود برای خشک کردن زعفران استفاده کرد بر حسب اینکه میزان محصول چقدر است و سرعت خشک کردن باید به چه میزانی باشد میتوان از دستگاه ها و روش های مختلفی استفاده کرد. در تمامی این روش ها و دستگاه ها مهم این است که اصول درست خشک کردن زعفران رعایت شود. در خصوص زعفران با توجه به ترکیباتی که در کلاله زعفران است و اهمیت دارد که این ترکیبات در حین خشک کردن حفظ شود و حداقل آسیب وارد شود باید درجه حرارت، زمان خشک کردن، میزان رطوبت نهایی و پارامتر های مهم دیگری را رعایت نمود.

 

زعفران ارگانیک

در روش سنتی ایرانی زعفران در اتاقی خشک و در سایه برای حدود هشت تا دوازده روز نگهداری میشود،در این روش به دلیل طولانی بودن زمان خشک امکان آلودگی و اختلال در رنگ دهی وجود دارد در نتیجه خرید زعفران با کیفیت را با ما تجربه کنید.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *