زعفران، ادویه‌ای رایج و محبوب است که از گلی به‌ نام زعفران بدست می‌آید که از زمان های قدیم جایگاه ویژه ای بین ایرانیان داشته است. اسم علمی آن Crocus sativus می‌باشد. کلاله زعفران را خشک کرده و طی فرآیندی آن را به ادویه‌ای ارزشمند تبدیل می کنند .
زعفران از نظر وزنی، با ارزش‌ترین ادویه است. این گیاه معطر به ‌خاطر قابلیتش برای رنگ و طعم دادن به غذا، همراه با فوایدی که برای سلامتی دارد ، بسیار پرطرفدار است.
خواص بیشماری را می توان برای زعفران عنوان کرد که ما در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم :

خواص زعفران

1-تاثیرات گوارشی

یکی از مهمترین موارد مصرف زعفران، استفاده از آن برای درمان نفخ زیاد و دل بهم‌خوردگی می باشد. چرا که به دلیل طبیعت ضد درد و ضد التهاب زعفران، می تواند به آرام کردن درد معده و کاهش التهاب کمک ‌کند. همچنین زعفران در بهبود بیماری‌های جدی‌تر مانند زخم معده مفید واقع شده است.

2-ورم و التهاب

از کرم و روغن زعفران، در ماساژدرمانی استفاده می شود و می تواند درد را در سراسر بدن از بین برده وباعث ایجاد آرامش در فرد شود.
برای افرادی که از آسیب‌های ورزشی، آرتریت، نقرس و بیماری‌های التهابی رنج می‌برند، زعفران گزینه درمانی مناسبی است. همچنین ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در زعفران، برای درمان موضعی کبودی و کوفتگی و زخم‌ها، بسیار مفید است.

3-استحکام استخوان

همان طور که می دانید کلسیم نقش بیسار مهمی در تقویت مواد معدنی استخوان ها و پیشگیری از بیماری هایی مثل پوکی استخوان دارد. بعضی از مواد معدنی و ترکیبات ارگانیک موجود در زعفران، باعث جذب بهتر و بالاتر مواد مغذی به خصوص کلسیم می‌شود.

4- پیشگیری از سرطان

زعفران با دارابودن بیش از صد ترکیب متفاوت، خواص آنتی اکسیدانی فراوانی دارد و با داشتن این خواص آنتی اکسیدانی از گسترش سرطان در بدن جلوگیری می نماید.

5-سلامت سیستم ایمنی

بسیاری از مردم فکر می کنند ادویه ها فایده خاصی ندارند و فقط برای مزه دار کردن غذا استفاده می شوند اما باید گفت ادویه‌ها علاوه بر این که می توانند در مزه دار کردن غذاها مفید باشند حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی مانند ویتامین ث می‌باشند که برای بدن بسیار مفید است. اسید اسکوربیک یا همان ویتامین ث باعث تحریک سیستم ایمنی بدن برای تولید گلبول‌های سفید می‌شود.
6-افسردگی
تحیقات نشان داده، زعفران، یک داروی ضدافسردگی طبیعی است و در موارد ی که افسردگی خفیف می باشد باعث بهبود وضعیت روحی افرادی که به صورت مداوم از زعفران استفاده می کنند می شود.

7-گردش خون

زعفران با افزایش گردش خون در بدن ، متابولیسم بدن‌تان را افزایش می دهد. به دلیل وجود مقادیر زیادی از آهن در زعفران، این گیاه می‌تواند مقدار گلبول‌های قرمز خون‌تان را افزایش دهد و در نتیجه باعث بیشتر شدن گردش خون و اکسیژن‌رسانی به سیستم‌های اندامی برای سوخت و ساز بهتر شود و در نهایت از علائم کم‌خونی پیشگیری کند.
البته باید گفت در کنار فواید زعفران، مصرف بیش از انداره آن مضراتی هم به دنبال خواهد داشت به طور مثال مصرف بیش از اندازه زعفران باعث کاهش فشار خون و رقیق شدن بیش از حد خون می شود که ممکن است عوارضی مثل خونریزی های بینی و یا رحمی رو در خانم ها بوجود آورد . به همین دلیل مصرف زعفران برای خانم های باردار توصیه نمی شود چرا که ممکن است به سقط جنین در ماه های اول حاملگی منجر منجر شود

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *